درباره ما
 
 
  پیشنهادات
 
 
  آرشیو اخبار
 
 
 
  پیام های دانشی
 
 
 
  خبرنامه و مجلات
 
 
 
  صفحه اصلی
 
 
   
 
شرکت گاز استان خراسان رضوی
وب گاه مدیریت دانش
   
 
 
 
 
امروز: 1399/4/15 یکشنبه
 
 
  News archives   آرشیو اخبار  
ردیفعنوان خبرتوضیحاتتاریخ خبرمنبع خبر
1 در آمدزايي از طريق انتقال دانش در امور پژوهش و فناوري شركت گاز خراسان رضوي
امور پژوهش و فناوري شركت گاز خراسان رضوي با فروش "سامانه تفسير و شناسايي عيوب فيلمهاي راديوگرافي جوش با استفاده از سيستم پردازش تصوير" به شركت گاز خوزستان، در راستاي كاربست پژوهش در حوزه گازرساني گام برداشت. توليد دستگاه مذكور كه در ابتداي سال 1387 در قالب يك پروژه پژوهشي تعريف شده بود، پس از تلاش بسيار همكاران اين شركت بوي‍ژه آقايان مهندس جواد عبادي (تكنسين ارشد راديوگرافي و تفسير فيلم) و مهندس محمد ابراهيم رفيعي (مسئول توسعه سيستم هاي اطلاعاتي) با موفقيت به پايان رسيد. در اين پژوهش توليد دستگاه تفسير فيلم هاي راديوگرفي با استفاده از دانش روز شرکتهای دانش بنیان و استخراج دانش نهفته همكاران و متخصصين داخلي و تبديل آن به تكنولو‍ژي، وارد مرحله تجاري سازي گرديد. هم اكنون برخي ديگر از شركت هاي گاز استاني خواستار خريد اين دستگاه جهت استفاده در شركت خود مي باشند
9 اردیبهشت 1392 دفتر مدیریت دانش شرکت گاز خراسان رضوی
2 معرفي اعضاي جديد كميته اجرايي مديريت دانش درسال 1392
در راستاي تقويت و غنا بخشيدن به جلسات كميته اجرايي مديريت دانش و عنايت به اينكه سيستم مديريت دانش وارد مرحله نگهداشت گرديده است، عليرضا معراجي، مديرعامل شركت گاز خراسان رضوي، اعضاي جديد كميته اجرايي مديريت دانش شركت گاز خراسان رضوي را به شرح ذيل انتخاب نمود: امير ناصر غياثي(رئيس بهره برداري شهرستان هاي استان خراسان رضوي) ، غلامعباس عربشاهي(رئيس طرح گازرساني به جنوب)، احمد يعقوبي(رئيس امور مالي)، هادي كريمي(رئيس آموزش)، ميراحمد حسينيون(دبير نظام پيشنهادات)، محسن مربايان(رئيس گازرساني به صنايع و نيروگاه ها)، حميد اسكندريان(رئيس بهره برداري و تعميرات منطقه 7)، محمد ابراهيم رفيعي(مسئول توسعه سيستم هاي اطلاعاتي) بعنوان اعضاي كميته و سيد ايمان پيش بين(رييس امور پژوهش و فناوري) بعنوان مسئول كميته و حميده شيخاني(پژوهشگر) بعنوان دبيركميته و شكوفه ابريشمي،كارشناس دفتر مديريت دانش.
22 اردیبهشت 1392 دفتر مدیریت دانش
3 بیست و سومین ویژه نامه آموزشی مدیریت دانش منتشر شد.
بیست و سومین ویژه نامه آموزشی مدیریت دانش منتشر شد. در این ویژه نامه به مطالب مرتبط با شرکت اتومبیل سازی فورد و تاثیر شبکه آموزش در این شرکت اشاره شده است. همچنین آخیرین اخبار سیستم جامع مدیریت دانش شرکت گاز استان خراسان رضوی در این ویژه نامه منتشر شده است.
4 خرداد 1392 دفتر مدیریت دانش
4 آغاز به کار پروژه پژوهشی"ثبت تجربيات مديريتي و فني مديران، كاركنان و بازنشستگان شركت گازخراسان رضوي"
شرکت گاز خراسان رضوی با انعقاد قرارداد پژوهشی با موسسه غیر انتفاعی آموزش عالی خیام پروژه پژوهشی"ثبت تجربيات مديريتي و فني مديران، كاركنان و بازنشستگان شركت گازخراسان رضوي" را آغاز کرد. از اهداف اصلی تعریف این پروژه تهیه و تدوین دو کتاب از تجربیات فنی و مدیریتی بازنشستگان و متخصصین شرکت گاز خراسان رضوی و ثبت تجربیات آنان در سیستم مدیریت دانش می باشد.
5 خرداد 1392 دفتر مدیریت دانش شرکت گاز خراسان رضوی
5 برگزاري اولين جلسه پروژه "ثبت تجربيات مديريتي و فني مديران، كاركنان و بازنشستگان شركت گاز خراسان رضوي"
اولين جلسه پروژه پژوهشي"ثبت تجربيات مديريتي و فني مديران، كاركنان و بازنشستگان شركت گاز خراسان رضوي" در تاريخ 6/3/1392 با حضور مجري پروژه دكتر ناهيد هاشميان ( عضو هيئت علمي موسسه غيرانتفاعي آموزش عالي خيام)، مهندس غلامعباس عربشاهي (رئيس طرح جنوب شركت گاز خراسان رضوي و ناظر پروژه) و دكتر پيش بين (رئيس امور پژوهش و فناوري شركت گاز خراسان رضوي) و كارشناسان دفتر مديريت دانش در امور پژوهش و فناوري شركت گاز خراسان رضوي برگزار گرديد. در ابتداي جلسه دكتر پيش بين به اقداماتي كه تا كنون شركت گاز خراسان رضوي در حوزه ثبت تجربيات پيشكسوتان صنعت گاز انجام داده است از قبيل گردآوري كتاب "تجاربي از 37 سال خدمت در صنعت نفت، گاز و پتروشيمي"، تهيه نرم افزارهاي آموزش مجازي، برگزاري همايش بازنشستگان و توزيع فرم هاي ثبت تجربه و دفترچه هاي دانشي و ... اشاره نمود، سپس مهندس عربشاهي به سخناني در خصوص شفاف سازي اهداف پروژه و تطبيق مراحل اجرايي پروژه با خطي مشي و استراتژي مديريت دانش سازمان و در نظرگرفتن رويكردهاي تبديل اطلاعات به دانش در گام هاي پروژه و اهميت و اولويت پويايي دانش در سازمان بر ثبت و نگهداري آن اشاره كرد. در ادامه دكتر هاشميان به ارائه مطالبي در خصوص انواع تجربه، متغيرهاي طبقه بندي و گروه بندي متخصصين و پيشكسوتان با توجه به ويژگي هاي فردي آنها و استفاده از سناريوهاي متفاوت در تحليل و ثبت تجارب آنان پرداخت. پس از بحث و تبادل نظر در پايان برنامه كوتاه مدت 3ماهه پروژه تدوين گرديد.
7 خرداد 1392 دفتر مدیریت دانش شرکت گاز خراسان رضوی
6 برگزاري كارگاه آموزشي "‌داده كاوي" در شرکت گاز خراسان رضوی
در راستاي آشنايي با دانش داده كاوي (Data Mining) و استفاده از آن در صنعت گازرساني،‌ كارگاه آموزشي "‌داده كاوي" با سخنراني جناب آقاي پروفسور نخعي زاده، پژوهشگر برجسته مركز تحقيقات شركت دايملر كرايسلر آلمان ( مرسدس بنز) و مدير ارشد دپارتمان Data Mining Solution و با حضور مديران، روساي واحدهاي ستادي و كارشناسان شركت گاز خراسان رضوي در محل اداره مركزي در روز چهارشنبه 8/3/92 به مدت 8 ساعت برگزار گرديد. اين كارگاه شامل سه بخش اصلي بود : بخش اول: مفاهيم و اصول داده كاوي، بخش دوم: آشنايي و كار با نرم افزار Rapid Miner و بخش سوم: ارائه تجارب تخصصي اجراي يك نمونه پروژه . در بخش اول، اصول و ضرورت دانش داده كاوي بعنوان ابزاري جهت استخراج دانش در سازمان ها ارائه گرديد. همچنين در اين قسمت به تشريح استفاده از ابزار داده كاوي در فرايندهاي اصلي و تاثير آن بر مديريت زنجيره تامين(SCM)، مديريت كيفيت(QM) و مديريت ارتباطات مشتري (CRM) شركت بنز با ديدگاه" استفاده از داده هايي با حجم زياد جهت توليد اطلاعات با ارزش بالا" پرداخته شد. در ادامه قابليت هاي نرم افزار تخصصي Rapid Miner بعنوان يكي از نرم افزارهاي كاربردي در حوزه داده كاوي معرفي گرديد و بصورت عملي كار با اين نرم افزار جهت تحليل داده ها با روش درخت تصميم (Decision tree) آموزش داده شد. در بخش سوم نيز پس از معرفي معماري سيستم هاي هوشمند كسب و كار(BIS) ، اهداف و فازهاي اصلي پروژه"CRISP-DM" كه يكي از پروژه هاي مطرح در حوزه داده كاوي مي باشد و شركتهاي معروفي مانند SPSS و Teradata از همكاران اصلي آن هستند، به تفصيل معرفي گرديد.
13 خرداد 1392 دفتر مدیریت دانش شرکت گاز خراسان رضوی
7 الگوبرداري از سيستم مديريت دانش شركت گاز خراسان رضوي توسط مسئولين و كارشناسان شركت ملي گاز ايران و موسسه مطالعات انرژي
با توجه به اينكه شركت گاز استان خراسان رضوي از پيشگامان پياده سازي و استقرار مديريت دانش در سطح وزارت نفت مي باشد و از سال 1389 بطور جدي استقرار مديريت دانش در سازمان را در فازهاي فرهنگسازي، آموزش و پياده سازي نرم افزار جامع مديريت دانش آغاز نموده است، آقاي مهندس خليل قنادي، مسئول آموزش فني و تخصصي شركت ملي گاز ايران و خانم زهرا فيضي، سرپرست امور پژوهش و توسعه منابع انساني شركت ملي گاز ايران به همراه خانم دكتر احرامي و جمعي از كارشناسان موسسه مطالعات انرژي در روز دوشنبه مورخ 20/ 03/ 1392 از سيستم مديريت دانش شركت گاز خراسان رضوي بازديد نمودند. اين بازديد در راستاي الگوبرداري از مديريت دانش در شركت گاز خراسان رضوي جهت توسعه و استقرار مديريت دانش در سطح شركت ملي گاز ايران بود.
25 تیر 1392 دفتر مدیریت دانش شرکت گاز خراسان رضوی
8 مصاحبه دانشی با حسين اميدبخش و بازديد دفتر مديريت دانش از ايستگاه CGS امام تقي
متولد سال 1342، از سال هزار 1366 در شركت گاز مشغول به كار است. ابتدا در واحد ابزار دقيق و تعميرات گازرساني فريمان و سپس چند سالي در سمت هاي سرپرستي خدمت كرده است. 9 سال رئيس گازرساني فاروج، 2 سال نوبت كار ارشد منطقه يك و مسئول تعميرات و نگهداري منطقه 6 از جمله سمت¬ها و فعاليت¬هاي حسين اميد بخش در شركت گاز مي باشد. وي تجارب و مهارتهاي بسياري در زمينه بهره برداري و تعميرات ايستگاههاي تقليل و گرمكن ها دارد. به همين دليل تصميم گرفتيم روز سه شنبه صبح مورخ 28/ 03/ 1392 به اداره گاز منطقه 6 ، محل كار حسين اميد بخش رفته و از نزديك خلاقيت ها و ابتكاراتش را مشاهده كنيم. ساعت 09:20 با تفاق ایشان عازم ايستگاه CGS امام تقي واقع در 60 كيلومتري شهر مشهد شديم و از اين ايستگاه بازديد كرديم. ایشان و همكارش، حميد اسكندريان تغييراتي در درب گرمكن اين ايستگاه و ايستگاه ديزباد ايجاد كرده اند كه توانسته است مشكل خاموش شدن گرمكن به علت وزش باد مستقيم و ورود اغتشاشات هواي ورودي به مشعل را حل نمايند. همچنين با تغيير در مسير پاشش سوخت به مشعل مشكل زردسوزي و توليد دوده در محفظه احتراق را نيز حل نموده اند. اين خلاقيت و نوآوري آنها توانسته بود عملكرد گرمكن را بطور قابل توجهي بهبود بخشد در حاليكه هزينه ي زيادي هم در بر نداشت. در راه برگشت از مشكلات كارهاي تعميرات و مسئوليت آن در زمستان صحبت كرد وی عقيده داشت نيروهاي بهره برداري بايستي با ابتكار و نوآوري و همچنين ريسك پذيري مشكلات فعلي را مرتفع نمايند ليكن ساير مجموعه ها از جمله خدمات فني و مهندسي نيز با در نظر گرفتن مشكلات بهره برداران در بخش طراحي مي توانند ريسك هاي كاري در مجموعه بهره برداري و تعميرات را كاهش دهند. ساعت 11 به اداره منطقه 6 رسيديم و از ایشان خواستيم با مراجعه به نرم افزار مديريت دانش، دانش هاي منتظر براي ارزيابي را مشاهده و امتيازدهي نمايد. امید بخش نيز مانند هميشه با روي گشاده و حوصله وارد سيستم شد و شروع به بررسي دانش ها نمود. از ایشان به جهت همكاري هاي ارزشمند، دلسوزانه و هميشگي اش با دفتر مديريت دانش و امور پژوهش و فناوري بسيار متشكريم. ((دانش مربوط به اين مصاحبه در سيستم مديريت دانش شرکت گاز خراسان رضوی با عنوان"حل مشکل خاموشی مکرر هیترها در ایستگاه CGS دیزباد با طراحی یک لبه اضافی برای درب هیتر" با جزئيات بيشتر ثبت گرديده و قابل مشاهده است.))
5 مرداد 1392 دفتر مدیریت دانش شرکت گاز خراسان رضوی
9 بیست و پنجمین ویژه نامه آموزشی مدیریت دانش منتشر شد.
بیست و پنجمین ویژه نامه مدیریت دانش منتشر شد. در اين شماره خلاصه اي از مصاحبه هاي انجام شده با آقاي اميدبخش (يك تجربه موفق) و آقاي نيازي (ثبت تجربيات بازنشستگان) را مي توانيد مطالعه نماييد.
16 مرداد 1392 دفتر مدیریت دانش شرکت گاز خراسان رضوی
10 اهداي پاداش فعاليت هاي دانشي دانشكاران شركت گاز خراسان رضوي در سال 1391 همزمان با فرارسيدن عيد سعيد فطر
در روز چهارشنبه مورخ 16/ 05/ 1392، همزمان با فرا رسيدن عيد سعيد فطر، دفتر مديريت دانش شركت گاز خراسان رضوي پاداش هاي فعاليت هاي دانشي كاركنان اين شركت در سال 1391 را حضورا تقديم و ضمن تبريك پيشاپيش عيد سعيد فطر، تلاش و همكاري آنها در راستاي ارتقاء و توسعه دانش سازماني را تكريم نمود.
16 مرداد 1392 دفتر مدیریت دانش شرکت گاز خراسان رضوی
123
 
 
 
 
  انتشار سی و سومین ویژه نامه مدیریت دانش
 
  سی و دومین ویژه نامه مدیریت دانش
 
  بیست و هشتمین ویژه نامه آموزشی مدیریت دانش
 
 
 
  هفتمین کنفرانس داده کاوی ایران
  سازمان پژوهش های علمی و صنعتی
  جشنواره بین المللی خوارزمی
  ششمین کنفرانس مدیریت دانش
  بانک جامع اطلاعات پژوهشی صنعت گاز کشور
  اداره ثبت اختراعات
  ICIE-2014: 2nd International Conference on Innovation
  ICKM 2014 : International Conference on Knowledge Management
  KM Magezine
  KM Library
 
 
جستجو خبرنامه و مجلات

 
 
20236 کل بازدیدکنندگان
1 بازدیدکنندگان امروز
 
 
درباره ما   پیشنهادات   آرشیو اخبار   پیام های دانشی   خبرنامه و مجلات   صفحه اصلی